USA: amerykańskie uczelnie zdominowały ranking najlepszych szkół na świecie

0
774
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Amerykańskie uczelnie zdominowały najnowszy ranking najlepszych szkół wyższych na świecie – Academic Ranking of World Universities (ARWU) – znany również jako Lista Szanghajska. W tym roku na podium nic się nie zmieniło. Najlepszą uczelnią świata został po raz kolejny amerykański Harvard. Na drugim miejscu w zestawieniu znalazł się Stanford, a na trzecim brytyjski University of Cambridge. W pierwszej dziesiątce są dwie brytyjskie uczelnie i 8 amerykańskich: MIT (4.), University of California, Berkeley (5.), Princeton (6.), Oxford (7.), Columbia (8.), California Institute of Technology (9.) i University of Chicago (10.). Na 55 miejscu znalazł się University of Illinois at Urbana-Champaign. Łącznie w tysiącu najlepszych uczelni świata, najwięcej jest uniwersytetów amerykańskich 200, a na drugim miejscu chińskich – 180.  

Wśród tysiąca najlepszych uczelni na świecie znalazło się także 10 polskich. Najwyżej w rankingu są Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński, które znalazły się w piątej setce.

Pełną listę Listy Szanghajskiej można znaleźć na stronie internetowej: ShanghaiRanking www.shanghairanking.com/rankings/arwu/2021 .

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!