Swiatłana Cichanouska rozpoczęła wizytę w USA, manifestacja w Waszyngtonie

0
693
Belarus Cichanouska USA
Fot. rferl.org
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska rozpoczęła wizytę w USA, podczas której spotka się między innymi z przedstawicielami Białego Domu i Kongresu. Wczoraj wzięła udział w manifestacji z udziałem białoruskiej diaspory w centrum Waszyngtonu. 

„Niech żyje Białoruś” – skandowało około 200 Białorusinów, którzy przybyli do centrum Waszyngtonu na manifestację z udziałem Swiatłany Cichanouskiej. „Chciałabym podziękować naszym amerykańskim przyjaciołom. Wasze poparcie jest kluczowe” – mówiła przywódczyni białoruskiej opozycji, która podczas wizyty w USA spotka się z przedstawicielami rządu i parlamentarzystami z obu partii politycznych. „Będę podkreślać, że choć deklaracje poparcia są ważne to liczą się nie słowa ale czyny” – powiedziała. Dodała, że będzie rozmawiać zarówno o konieczności rozliczenia przez społeczność międzynarodową osób, które popełniają przestępstwa przeciwko narodowi jak i o sankcjach wobec członków reżimu Łukaszenki. 

W czwartek 22 lipca Swiatłana Cichanouska weźmie udział wraz z ambasadorami Polski i Litwy w ceremonii złożenia kwiatów pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki, który stoi w Parku Lafayette’a naprzeciwko Białego Domu. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!