Firma United Airlines planuje zakup 100 małych samolotów elektrycznych

0
584
United Airlines
Fot. Facebook: United
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

United Airlines z główną siedzibą w Chicago planują zakup do 100 małych samolotów elektrycznych, które mogłyby być wykorzystywane na krótkich trasach. 19-miejscowe maszyny mogą być wykorzystywane do lotów o długości do 250 mil.

United i Mesa Airlines zainwestują w szwedzką firmę Sweden Heart Aerospace, która opracowuje plany budowy samolotu. Obie linie lotnicze zgodziły się na zakup 100 samolotów, jeśli spełnią one opracowane przez United Airlines specyfikacje techniczne.

W czerwcu United Airlines poinformowało, że planuje kupić 15 odrzutowców od firmy Boom Supersonic, które są zaprojektowane do latania dwa razy szybciej niż dzisiejsze samoloty, przy jednoczesnym wykorzystaniu zrównoważonego paliwa lotniczego. 

W lutym United i Mesa Airlines ogłosiły plany zakupu do 200 małych elektrycznych taksówek powietrznych od Archer Aviation. Samolot, zdolny do pionowych startów i lądowań przypominających helikopter, może być używany do pomocy klientom z obszarów miejskich w dotarciu na lotnisko.

Samoloty Sweden Heart Aerospace są większe i mogą być używane na niektórych trasach regionalnych, takich jak loty między międzynarodowym lotniskiem O’Hare a lotniskiem Purdue University lub międzynarodowym lotniskiem San Francisco i lotniskiem Modesto City-County. Pierwsze loty zaplanowano na 2026 rok.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!