USA – Angela Merkel w Białym Domu

0
672
Merkel Biden
Fot. Reuters
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent USA Joe Biden spotka się dziś w Białym Domu z Kanclerz Niemiec Angela Merkel. Wizyta ma podkreślić przywrócenie dobrych stosunków pomiędzy oboma krajami. Wśród tematów rozmów znajdą się między innymi relacje z Chinami i Rosją, stosunki handlowe oraz budowa gazociągu Nord Stream 2.

Angela Merkel przybyła do Waszyngtonu wczoraj wieczorem. Czwartek rozpoczyna od roboczego śniadania z wiceprezydent Kamalą Harris, następnie spotka się z szefami niemieckich firm inwestujących w USA oraz odbierze honorowy doktorat Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa. 

Koło południa przybędzie do Białego Domu, gdzie spotka się w Gabinecie Owalnym z prezydentem Joe Bidenem, po czym odbędą się rozmowy delegacji obu krajów i wspólna konferencja prasowa. Wizytę w Białym Domu zakończy kolacja wydana przez amerykańską parę prezydencką na cześć Angeli Merkel i jej męża, profesora Joachima Sauera. 

Biały Dom poinformował, że przywódcy USA i Niemiec będą rozmawiać o walce ze zmianami klimatu, pandemii Covid-19, bezpieczeństwie narodowym i wspieraniu demokracji na świecie. Biden i Merkel mają też dyskutować o zminimalizowaniu negatywnych skutków Nord Stream 2 dla Ukrainy, wschodniej flanki NATO i Europy. 
Wizyta Angeli Merkel w Białym Domu będzie mieć pożegnalny charakter bowiem we wrześniu Kanclerz Niemiec odchodzi ze stanowiska.  

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!