USA: D.Trump złożył pozew przeciwko Twitterowi, Facebookowi i Google

0
621
Trump Google Facebook pozew
Fot. kalb.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Donald Trump złożył pozwy sądowe przeciwko firmom technologicznym Facebook, Twitter i Google. Były prezydent Stanów Zjednoczonych zarzucił im stosowanie cenzury i zażądał odblokowania jego kont w mediach społecznościowych. 

Konta Donalda Trumpa zostały zablokowane po tym, jak jego zwolennicy dokonali 6 stycznia szturmu na Kongres, by uniemożliwić certyfikowanie wyniku wyborów prezydenckich. Twitter, Facebook i Google tłumaczyły, że były prezydent złamał regulaminy portali, rozpowszechniając nieprawdziwe informacje o sfałszowaniu wyborów i podburzając tłum do przemocy. 

Donald Trump określił działania firm technologicznych mianem cenzury. “Wnioskujemy, by sąd okręgowy Południowej Florydzie nakazał natychmiastowe zaprzestanie przez serwisy społecznościowe nielegalnej, haniebnej praktyki cenzurowania narodu amerykańskiego” – powiedział Donald Trump podczas konferencji prasowej w swoim klubie golfowym w Bedminster w New Jersey. Były prezydent poinformował, że staje na czele pozwu zbiorowego przeciwko firmom technologicznym. 
Facebook, Google i Twitter nie skomentowały dotąd pozwu Donalda Trumpa. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!