Happy 4th of July!

0
478
4th of July
Fot. Twitter: Departament of State
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Parady, festiwale, pokazy fajerwerków, koncerty i spotkania przy grillu. Tak Amerykanie obchodzą swoje najważniejsze święto – Dzień Niepodległości. Prezydent Joe Biden przyjmie dziś w Białym Domu wielu gości. Mimo zniesienia pandemicznych ograniczeń w USA, niektóre ceremonie zostały jednak odwołane. 

Podobnie jak przed rokiem, odwołano narodową paradę z okazji Dnia Niepodległości. Nie będzie też dorocznego koncertu na Kapitolu. W tysiącach innych amerykańskich miast i miasteczek odbędą się jednak mniejsze parady oraz pikniki. 

4 lipca patriotyzm przeplata się z zabawą. Jedni Amerykanie udają się na plaże, inni spotykają przy grillu albo spędzają czas na basenach. W Białym Domu odbędzie się impreza z udziałem rodzin weteranów, lekarzy i pielęgniarek walczących z Covid a także policjantów, strażaków, sprzedawców i innych osób, które musiały chodzić do pracy w czasie pandemii. 

“W niedzielę wieczorem prezydent wygłosi przemówienie z okazji Dnia niepodległości i niezależności od Covid-19” – zapowiedziała rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki. Po zachodzie słońca prezydent USA i jego goście obejrzą pokaz sztucznych ogni, który co roku odbywa się w parku National Mall. Przed rokiem mieszkańcy stolicy mogli oglądać go z daleka. Dziś park zostanie otwarty, dla wszystkich którzy z bliska chcą obejrzeć siedemnastominutowy pokaz. W całych Stanach Zjednoczonych odbędą się tysiące pokazów fajerwerków.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

spotify-podcast-badge-blk-grn-165x40-copy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!