Biały Dom po szczycie B9: Joe Biden za wzmocnieniem siły odstraszania NATO

0
905
NATO
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Joe Biden opowiada się za wzmocnieniem współpracy Stanów Zjednoczonych z sojusznikami ze wschodniej flanki NATO – poinformował Biały Dom po wirtualnym spotkaniu amerykańskiego prezydenta z przywódcami państw Bukaresztańskiej Dziewiątki. Według rzeczniczki Białego Domu Jen Psaki prezydent USA zadeklarował wsparcie dla wzmocnienia zdolności odstraszania NATO.

Prezydent USA spotkał się z przywódcami Bukaresztańskiej Dziewiątki przemawiając z Sali Roosevelta w Białym Domu. Joemu Bidenowi towarzyszył sekretarz stanu Antony Blinken. 
“Prezydent rozmawiał z sojusznikami wschodniej flanki NATO wirtualnym szczycie, którego gospodarzami były Rumunia i Polska. Podkreślił chęć odbudowania sojuszy i wzmocnienia relacji transatlantyckich” – powiedziała po spotkaniu rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki. Dodała, że prezydent Biden zadeklarował chęć bliższej współpracy z krajami Europy środkowej oraz regionów Morza Bałtyckiego i Czarnego w takich kwestiach jak zdrowie, ocieplenie klimatu, bezpieczeństwo energetyczne i przezwyciężenie globalnego kryzysu gospodarczego. 

“Prezydent Biden wyraził poparcie dla wzmocnienia zdolności obronnych i odstraszania NATO oraz zwiększenia odporności sojuszników na szkodliwe ekonomiczne i polityczne działania naszych strategicznych rywali” – powiedziała Psaki. Rzeczniczka Białego Domu dodała, że podczas spotkania rozmawiano o przygotowaniach do szczytu NATO 14 czerwca w Brukseli. “Prezydent Biden podkreślił wagę wzmocnienia demokratycznych rządów i praworządności – u nas, w krajach Sojuszu i na całym świecie” – oświadczyła Jen Psaki. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!