Prezydent USA Joe Biden: chcemy zaszczepić 70 procent populacji przed 4 lipca

1
554
Joe Biden
Fot. Screenshot Video Washington Post
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden wyznaczył nowy cel w walce z pandemią koronawirusa – zaszczepienie przeciwko COVID-19 przynajmniej jedną dawką 70 procent dorosłej populacji. Zapowiedział zachęty i ułatwienia w dostępie do szczepionki oraz możliwość objęcia nimi dzieci powyżej 12. roku życia. 

Większość dorosłych Amerykanów jest już po pierwszej dawce szczepionki na COVID-19, około 40 procent jest w pełni zaszczepionych. I choć w USA szczepionek nie brakuje, w ostatnich tygodniach liczba szczepień zaczęła się zmniejszać. 

Prezydent Joe Biden zapowiedział działania, które mają jeszcze bardziej ułatwić Amerykanom zaszczepienie się. “Już wkrótce będzie można się zaszczepić wchodząc z ulicy do jednej z czterdziestu tysięcy aptek na terenie całego kraju” – mówił prezydent USA. 

Joe Biden zapowiedział też zwiększenie liczby punktów szczepień na terenach wiejskich. “Dla tych, którzy nie chcą jechać do punktów masowych szczepień, otwieramy mniejsze punkty, bliżej osób niezaszczepionych” – zapowiedział. Joe Biden obiecał specjalne promocje w supermarketach z aptekami, dla osób, które przyjdą tam na szczepienia. Inna formą zwiększenia liczby zaszczepionych mają być darmowe bilety na mecze ligowe oraz punkty szczepień podczas imprez sportowych. 
W najbliższych dniach w Stanach Zjednoczonych ma też zapaść decyzja w sprawie możliwego rozszerzenia szczepień o dzieci w wieku od 12 do 15 roku życia. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

1 KOMENTARZ

  1. Juz dzieci chce zaczac mordowac ten zboczor. Jemu powinni wszczepic te wszystkie szczepioneczki ktore przeznaczyl dla70 procent populacji. Oboz koncentracyjny…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!