Chicago: całkowite otwarcie miasta do 4 lipca, wrócą imprezy i wydarzenia

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Miasto Chicago wychodzi z pandemii. Burmistrz Lori Lightfoot i gubernator JB Pritzker ogłosili ważne komunikaty, które o tym świadczą. 

Po pierwsze, w McCormick Place w dniach 15-19 lipca odbędzie się Chicago Auto Show. Pokazbędzie krótszy niż zwykle. Przez cały czas wymagane będzie noszenie maseczek. Przed wejściem uczestnikom zostanie zmierzona temperatura. 

Po drugie, burmistrz Lightfoot wyznaczyła sobie za cel pełne ponowne otwarcie Chicago do 4 lipca. Oznaczałoby to, że restauracje i bary nie miałyby już ograniczeń pojemności. Utorowałoby również drogę do większej liczby wydarzeń w McCormick Place i innych miejscach. Od lipca do grudnia planowanych jest 15 głównych kongresów. To moment, na który czeka również branża hotelarska. Obecnie 18 hoteli w centrum pozostaje zamkniętych. Dane branżowe przewidują, że sprowadzą 268 tys. osób do Chicago, rezerwując 373 tys. pokoi hotelowych i generując szacunkowy wpływ ekonomiczny na 529 mln dolarów.

Burmistrz Lightfoot prowadzi również rozmowy z dużymi organizatorami imprez plenerowych. Decyzje dotyczące głównych festiwali, takich jak Lollapalooza, nie są jeszcze sfinalizowane. 

Gubernator Pritzker wskazał, że reszta stanu może być również gotowa do pełnego otwarcia w lipcu. Kolejne, częściowe zniesienie obostrzeń może nastąpić już w przyszłym tygodniu. 

W zeszłym tygodniu burmistrz Lightfoota poluzowała kilka ograniczeń. Miasto ogłosiło rozpoczęcie Protect Chicago Music Series, comiesięcznej serii wydarzeń muzycznych wyłącznie dla mieszkańców Chicago zaszczepionych w pełni przeciw COVID-19. Wydarzenie inauguracyjne odbędzie się 22 maja w Hyde Parku. Wystąpią DJ Ron Trent i Duane Powell.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!