USA: kolejne stany znoszą restrykcje

0
326
USA koronawirus

Władze stanów New York i New Jersey zapowiedziały zniesienie pandemicznych limitów dotyczących zgromadzeń w biurach, sklepach, restauracjach i wszystkich miejscach usług, które obowiązywały od ponad roku. Zniesienie obostrzeń wejdzie w życie 19 maja. 

Decyzje wskazują na istotny krok w procesie powracania do normalnego trybu gospodarki i życia społecznego w USA po pandemii koronawirusa. Metropolia Nowego Jorku była epicentrum pandemii i najbardziej poszkodowanym regionem, gdzie panował najostrzejszy rygor obostrzeń. Jednocześnie miasto Nowy Jork ogłosiło powrót do całodobowego serwisu sieci metra z dniem 17 maja. Nowojorskie metro Subway jest powszechnym masowym i newralgicznym środkiem komunikacji w mieście i nigdy wcześniej przed pandemią nie było zamykane w godzinach nocnych. Nadal jednak zostaje utrzymany wymóg noszenia masek i zachowywania odległości. 

Gubernator stanu Floryda, Ron DeSantis, zniósł wczoraj wszystkie wcześniejsze nakazy związane z pandemią. Południowe stany w USA, jak m.in. Texas i Mississippi, zniosły większość pandemicznych obostrzeń wraz z wymogiem masek już na początku marca w odpowiedzi na presję społeczną ku otwieraniu gospodarki. 

Utrzymywanie obostrzeń staje się publicznie i politycznie trudne przy sukcesywnie spadającej liczbie nowych przypadków zakażeń, zwłaszcza przy znacznym spadku względem zeszłego miesiąca, i stosunkowo szybkim tempie szczepień. Ponad 40 procent społeczeństwa USA otrzymało już szczepienia; szczepionki są też powszechnie i łatwo dostępne.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!