USA: FBI prowadzi ponad 2 tys. dochodzeń powiązanych z chińskim rządem

1
1067
FBI
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

FBI prowadzi ponad 2 tysiące dochodzeń powiązanych z chińskim rządem i co 10 godzin otwiera nowe sprawy – powiedział w środę przed komisją ds. Wywiadu Senatu USA dyrektor FBI.

W swoim zeznaniu Christopher Wray wskazał, że żaden inny kraj nie stanowi większego zagrożenia dla bezpieczeństwa gospodarczego i ideałów demokratycznych Stanów Zjednoczonych niż Chiny, dodając, że ich zdolność wpływania na instytucje amerykańskie jest „głęboka, szeroka i trwała”.

Dyrektor FBI podał przykład operacji chińskiego rządu pod kryptonimem „Foxhunt”, która, jak twierdził, dotyczyła prowadzenia przez Pekin nielegalnych działań na terytorium Stanów Zjednoczonych wobec członków chińskiej diaspory. Chiński rząd postrzega operację „Polowanie na lisa” jako międzynarodową kampanię antykorupcyjną wymierzoną w uciekinierów z Chin, często byłych urzędników lub bogatych osób podejrzanych o przestępstwa gospodarcze.

„To wskazanie i ilustracja tego, jak trudne i różnorodne jest to konkretne zagrożenie ze strony „Państwa Środka” – powiedział Wray.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

1 COMMENT

  1. To może być interesujące. Czy sprawdzają korzyści finansowe rodziny Bidenów z kontaktów z reżimem chińskim z czasów gdy Joe Biden był viceprezydentem, a Hunter Biden latał z nim do Chin na pokładzie Airforce 2? W jakiej to specjalności Hunter był tak wybitnym ekspertem, że rywalizowały o jego zatrudnienie firmy z Chin i Ukrainy?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!