USA: Republikanie wzywają do sankcji na Nord Stream 2

0
462
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Czterdziestu senatorów z amerykańskiej Partii Republikańskiej wezwało Biały Dom do rozszerzenia sankcji wobec Nord Stream 2. W liście do prezydenta Joe Bidena senatorowie twierdzą, że nowa administracja nie egzekwuje przepisów uchwalonych przez Kongres.
Republikańscy senatorowie piszą, że ukończenie budowy Nord Stream 2 narazi sojuszników USA w Europie na szantaż i wrogie działania ze strony Rosji. W swoim liście przypominają, że Kongres uchwalił szereg ponadpartyjnych ustaw, przewidujących nałożenie sankcji na podmioty uczestniczące w budowie gazociągu.

“Zaniechanie przez administrację nałożenia nowych sankcji sygnalizuje zgodę na przejęcie przez prezydenta Putina kontroli nad dostawami gazu do Europy i wzmocnienie jego pozycji geopolitycznej” – napisali senatorowie i wezwali rząd do skorygowania błędnych działań poprzez “szybkie i pełne nałożenie sankcji określonych w prawie Stanów Zjednoczonych”.

Republikanie przypomnieli, że w raporcie złożonym w Kongresie administracja Joe Bidena wskazała tylko dwa pomioty, wobec których mają być stosowane sankcje – statek Fortuna oraz jego właściciela – firmę KVT-RUS. Senatorowie przypomnieli słowa Joe Bidena, który sam określił Nord Stream 2 mianem niekorzystnego dla Europy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!