Wiadomości USA

Kenosha – sąd: policjant, który postrzelił Jacoba Blake’a nie zostanie oskarżony

05/01/2021 0 komentarzy
Kenosha sąd Wisconsin

Prokuratura powiatu Kenosha, Wisconsin zadecydowała, że policjant Rusten Sheskey nie zostanie oskarżony o postrzelenie Afroamerykanina Jacoba Blake’a. Prokurator Michael Graveley na specjalnie zwołanej konferencji prasowej powiedział, że w sprawie tej „nie zostanie oskarżony żaden z funkcjonariuszy organów ścigania z Kenosha”.  

W sierpniu 2020 roku, Rusten Sheskey, podczas interwencji policji wezwanej do kłótni rodzinnej, siedmiokrotnie postrzelił czarnoskórego Jacoba Blake’a. W wyniku odniesionych ran mężczyzna jest sparaliżowany od pasa w dół.

W związku z oczekiwanym ogłoszeniem decyzji prokuratury gubernator Wisconsin Tony Evers postawił w poniedziałek w stan gotowości 500 żołnierzy Gwardii Narodowej. 

W Kenosha podjęto także dodatkowe środki bezpieczeństwa w razie wybuchu ewentualnych zamieszek. Barierami odgrodzono wszystkie budynki federalne w mieście, a Rada Miasta na specjalnym nocnym posiedzeniu jednogłośnie przyjęła uchwałę pozwalającą na wprowadzenie stanu wyjątkowego.

campaign

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

NAPISZ: [email protected] – WYŚLIJ SMS: 224-493-8626

campaign

ZOSTAW KOMENTARZ

AKTUALNOŚCI
up
09 Feb
NEWS
Dziś wielkie sportowe święto w USA. FINAŁ Super Bowl
09 Feb
NEWS
Dzwońcie do naszego radiotonu od 7.00AM do 7.00 PM - 847.593.1030
09 Feb
NEWS
Radioton Daru Serca. Mamy już 264 000 dolarów dla chorych dzieci
down
Najnowsze Wiadomości
Dla chorych dzieci już 264 000 dolarów! Wielki sukces Polonii, Polskiego Radia 1030 i Radia Deon 104.7FM
USA mają częściowo wznowić finansowanie programów pomocy medycznej
Kosmiczne śmieci zagrożeniem dla lotnictwa w Stanach Zjednoczonych