USA: prezydent Donald Trump o głosach w stanie Georgia

0
830
Georgia
Fot. georgia.gov
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W rozmowie z Washington Post, sekretarz stanu Georgia Brad Raffensperger poinformował, że w rozmowie telefonicznej z Donaldem Trumpem, prezydent nalegał na niego, aby „znalazł on 11,780 głosów”, które pozwolą mu wygrać wybory w tym stanie. 

Było to odpowiedź republikańskiego polityka na niedzielny wpis Donalda Trumpa na Twitterze, w którym napisał on, że rozmawiał z Raffenspergerem, próbując przekonać go do przyjrzenia się oszustwom wyborczym w powiecie Fulton. Prezydent oświadczył, że Raffensperger nie chciał lub nie mógł odpowiedzieć na jego pytania i prośby. 

Brad Raffensperger konsekwentnie odrzuca twierdzenia Donalda Trumpa o oszustwach wyborczych w Georgii, gdzie nadzorował trzy różne przeliczenia głosów. Niedawno zlecił on agencji  Georgia Bureau of Investigation przeprowadzenie audytu systemu porównywania podpisów na kartach do głosowania w powiecie Cobb. Dochodzenie wykazało, że system sprawdzania podpisów jest dokładny w 99,9 procent.

Jutrzejsza druga tura wyborów w Georgii zadecyduje o tym, która partia będzie posiadała większość w amerykańskim Senacie. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!