USA: sąd w Kaliforni orzekł, że restauracje mogą być otwarte

Wiadomości USA

0
1030
Kalifornia Supreme Court Sąd California
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Kalifornijski Sąd Najwyższy orzekł, że wszystkie restauracje w powiecie San Diego mogą ponownie przyjmować klientów wewnątrz. To efekt wcześniejszego orzeczenia, że otwarte mogą być wszystkie kluby ze striptizem. Podnosiły one, że wprowadzane ograniczenia w związku z koronawirusem szkodzą im ekonomicznie. 

Burmistrz San Diego Todd Gloria w odpowiedzi na decyzję sądu napisał na Twitterze, że miasto współpracuje z urzędnikami powiatu i stanu w celu ustalenia kolejnych kroków.

„Nikt nie chce, aby nasze małe firmy zostały zamknięte, ale nauka i dane wskazują na tragiczny trend w hospitalizacjach i zgonach. Ponad 1200 osób zmarło w powiecie San Diego, a pojemność oddziałów intensywnej terapii w południowej Kalifornii spadła do zera. Mamy zbiorowy obowiązek przyjęcia osobistej odpowiedzialności za wzajemne bezpieczeństwo”.

Kilka godzin po wydaniu orzeczenia powiat San Diego zawiesił egzekwowanie swoich ograniczeń zakazujących spożywania posiłków w pomieszczeniach oraz występów rozrywkowych na żywo. 

Biuro gubernatora z partii demokratycznej Gavina Newsoma, natychmiast się odwołało od orzeczenia sądu. Spowodowało to niepewność wśród właścicieli restauracji, którzy zastanawiają się, czy kupować jedzenie i informować pracowników o powrocie do pracy. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!