Rochester: były szef policji oskarża burmistrz miasta

0
810
Police Policja Rochester
Fot. ABC News
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Były szef policji Rochester w stanie Nowy Jork, La’Ron Singletary, twierdzi, że burmistrz miasta Lovely Warren, zmusiła go do kłamstwa w sprawie śledztwa dotyczącego wydarzeń po śmierci czarnoskórego mężczyzny i zwolnienie go z pracy po tym, jak odmówił. Śledztwo dotyczyło śmierci Daniela Prude’a, którego policja w Rochester ubezwładniła, przycisnęła jego twarz do ziemi i przytrzymywała przez ponad trzy minuty. Do wydarzeń doszło w marcu. 41-letni Prude zmarł mniej więcej tydzień po tym. Informacje o wydarzeniu pojawiły się dopiero we wrześniu po publikacji wideo przez jego rodzinę. Prude pochodził z Chicago. 22 marca udał się do Rochester, aby odwiedzić swojego brata. 

La’Ron Singletary zamierza pozwać burmistrz Lovely Warren za zniesławienie, stworzenie wrogiego środowiska pracy i bezprawne rozwiązanie jego umowy o pracę. 

Według Singletary’ego, w wywiadach, burmistrz Lovely Warren mówiła, że Singletary powiedział jej, iż Prude zmarł w wyniku przedawkowania narkotyków. Podkreślała też, że były szef policji Rochester zbagatelizował okoliczności otaczające śmierć Prude’a.

Singletary twierdzi też, że burmistrz poprosiła go o pominięcie informacji o tym, że powiedział jej, iż śmierć Prude została uznana za zabójstwo. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!