Szczepionka Pfizer pozytywnie zaopiniowana w USA

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Szczepionka przeciwko koronawirusowi firm Pfizer i BioNTech została pozytywnie zaopiniowana przez amerykańską Federalną Agencja Żywności i Leków. Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu szczepionka zostanie zatwierdzona do dystrybucji w Stanach Zjednoczonych.

Analiza przeprowadzona przez ekspertów Federalnej Agencji Żywności i Leków wykazała, że szczepionka przeciwko COVID-19 znacząco redukuje ryzyko zakażenia siedem dni po zastosowaniu drugiej dawki. Pewien rodzaj ochrony przed koronawirusem uzyskuje się jednak nawet po pierwszym szczepieniu. W przypadku zakażenia patogenem przebieg choroby jest znacznie łagodniejszy. Najbardziej powszechne reakcje uboczne szczepionki to zmęczenie, ból głowy, bóle mięśni i stawów. Poważne skutki uboczne należały jednak do rzadkości.

Szczepionka Pfizer i BioNTech zostanie poddana ocenie kolejnego zespołu ekspertów w najbliższy czwartek. Jeśli uzyska pozytywną ocenę, nic nie będzie stać na przeszkodzie, by została zatwierdzona do dystrybucji. Druga szczepionka – zgłoszona do rejestracji w USA przez firmę Moderna – przejdzie podobny proces analiz w przyszłym tygodniu. Według ekspertów do końca tego roku pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 otrzyma 20 milionów Amerykanów. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!