USA: czy Amerykanie otrzymają kolejne wsparcie finansowe przed świętami?

Wiadomości USA

0
Pakiet antykryzysowy czek pomoc
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Nie wiadomo, czy przed świętami Amerykanie dostaną kolejne wsparcie finansowe w wysokości 1200 dolarów. Senatorowie co prawda rozpoczęli prace nad wprowadzeniem ulg dla mieszkańców, jednak ich rozmowy skupiają się na rozszerzeniu ubezpieczenia na wypadek bezrobocia i tymczasowym wstrzymaniu eksmisji. 

Chociaż grupa ma nadzieję przygotować propozycję przed końcem tego tygodnia, prawdopodobnie spotka się ze sprzeciwem lidera większości w Senacie Mitcha McConnella. Republikanin z Kentucky wolał „wąski” lub „ukierunkowany” pakiet, który nie obejmowałby kolejnej rundy przyznania czeków.

Zarówno Demokraci i Republikanie mówią, że potrzebny jest nowy projekt stymulacyjny, ale nie zgadzają się co do jego zakresu. Niektórzy Republikanie są przeciwni kolejnej rundzie czeków skierowanych bezpośrednio do większości podatników, a niektórzy nie chcą, aby Waszyngton „ratował” stanowe i lokalne rządy, które przed pandemią miały problemy finansowe.

Przewodnicząca Izby Reprezentantów, Nancy Pelosi oczekuje na projekt ustawy na kwotę przekraczającą 2 biliony dolarów, podczas gdy McConnell proponuje rozwiązanie na znacznie mniejszą kwotę w okolicy 500 miliardów dolarów.

Chodzi o ustawę dotyczącą pomocy w dobie pandemii w formie kolejnej bezpośredniej płatności, wznowienia dodatkowych świadczeń dla bezrobotnych, sfinansowania dodatkowych testów i szczepionek, zapewnienia pomocy szkołom i przydzielenia pieniędzy władzom stanowym i lokalnym, co jest priorytetem Demokratów.

Plan ratunkowy o wartości 2,2 biliona dolarów w marcu przeszedł przez Izbę praktycznie jednogłośnie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!