Semestralne lub roczne programy języka i kultury polskiej dla obcokrajowców na Uniwersytecie Jagiellonskim – ONLINE

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Semestralne lub roczne programy języka i kultury polskiej dla obcokrajowców na Uniwersytecie Jagiellonskim – ONLINE 

Wiecej informacji i zapisy: www.plschool.uj.edu.pl

Szkoła Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego to ponad 50 lat tradycji. Co roku latem organizowaliśmy wakacyjne programy, w trakcie których uczestnicy nie tylko intensywnie uczyli się w czasie lektoratów, ale także poznawali polską historię, literaturę, społeczeństwo na wykładach prowadzonych przez pracowników Uniwersytetu. Ponadto wieczorami wszyscy wspólnie spędzali czas, poznając nasze tradycje, a w weekendy zwiedzając Zakopane, Pieniny czy Kopalnię Soli w Wieliczce.

W trakcie roku akademickiego nasze Centrum tętniło życiem, a budynki wypełniali studenci intensywnych programów, planując często związać się z Polską na resztę życia.

I gdy wydawało się nam, że w czasie pół wieku działalności spotkało nas już wszystko możliwe, ten rok pokazał, że wciąż są przed nami wyzwania. Pandemia koronawirusa zmusiła nas do przeniesienia się całkowicie w świat wirtualny, a nasze programy odbywały się tylko zdalnie. To co do tej pory było jedynie jedną z naszych propozycji nauczania, stało się codziennością wszystkich grup i lektorów, a sale w starych budynkach uniwersyteckich w sercu Krakowa zamieniliśmy na platformy online.

W zaistniałej sytuacji zdecydowaliśmy się podjąć jeszcze jednej próby – organizacji Szkoły Letniej całkowicie zdalnie. 

Z perspektywy kilku dni po zakończeniu ostatniego programu z ogromną ulgą i satysfakcją możemy stwierdzić, że nic nie jest w stanie przerwać tradycji naszych letnich kursów, a ponad 80 uczestników Szkoły Letniej 2020 online powiększyło grono naszych absolwentów, zdobywając wiedzę i umiejętności na tym samym poziomie, co studenci poprzednich edycji.

Kontynuujemy więc harmonogram naszych programów bez względu na wszelkie trudności. Tym serdeczniej zapraszamy wszystkich na nasze intensywne i nieintensywne semestralne lub roczne programy języka i kultury polskiej dla obcokrajowców. Zapraszamy także osoby, które chcą w przyszłości studiować w Polsce na semestralny lub roczny kurs przygotowawczy do studiów w Polsce. Zajęcia oferujemy stacjonarnie lub online. Początek programów 5 października 2020 roku.  

  • Wszystkie poziomy zaawansowania od A1 do C2, 
  • program roczny intensywny: 600 – 720 godzin nauki języka i kultury polskiej, 
  • na kursie przygotowawczym do studiów dodatkowe zajęcia z języków specjalistycznych z zakresu: nauk humanistycznych, stosunków międzynarodowych zarządzania i medycy,  
  • kursy nieintensywne złożone z 60 godzin nauki języka w semestrze, 2 razy w tygodniu, 
  • małe grupy, 
  • zajęcia prowadzone przez dyplomowanych lektorów, specjalistów z dziedziny nauczania języka polskiego jako obcego i profesorów UJ, mających duże doświadczenie w zajęciach stacjonarnych i online, 
  • godziny kursów online dostosowane do stref czasowych uczestników,  
  • zajęcia stacjonarne w samym centrum Krakowa, naprzeciw historycznego zamku Wawel.  

Weronika Rodzińska

Lektorka języka polskiego jako obcego/ koordynatorka kursów w czasie Szkoły Letniej

Więcej informacji znajduje się na naszej stronie www.plschool.uj.edu.pl, a na wszystkie pytania odpowiemy pod adresem [email protected]

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!