Sąd Najwyższy USA: sędzia z Chicago brana pod uwagę do nominacji przez Donalda Trumpa

0
1127
Sąd Najwyższy USA
Fot. SupremeCourt USA
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Amy Coney Barrett sędzia federalna sądu apelacyjnego w Illinois jest wymieniana jako jedna z głównych kandydatek branych pod uwagę przez Prezydenta Donalda Trumpa w kontekście nominacji na stanowisko członka Sądu Najwyższego USA, zwolnionego po śmierci Ruth Bader Ginsburg. Amy Coney Barrett brana była już pod uwagę do zajęcia tego stanowiska w 2018 roku, kiedy na emeryturę zdecydował się odejść Anthony Kennedy. 

Amy Coney Barrett jest absolwentką Notre Dame Law School, gdzie przez wiele lat wykładała prawo. W 2017 roku zostało nominowana przez Donalda Trumpa na stanowisko sędziego federalnego sądu apelacyjnego w Chicago. 

Amy Coney Barrett jest przeciwniczką aborcji. Wraz z mężem, także prawnikiem, Jesse M. Barrettem mają 7 dzieci, w tym dwoje adoptowanych z Haiti.  

W przypadku otrzymania nominacji i przegłosowania jej w Senacie, Amy Coney Barrett byłaby 6 konserwatystą w Sądzie Najwyższym. Po śmierci Ruth Bader Ginsburg liberałowie w Sądzie Najwyższym reprezentowani są obecnie przez: Stephena G. Breyera, Sonię Sotomayor i Elenę Kagan.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!