USA: echa książki Boba Woodwarda o prezydencie Trumpie

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

15 września na półkach księgarskich w Stanach Zjednoczonych pojawi się książka znanego dziennikarza Boba Woodwarda pt.„Rage” („Wściekłość”). Jest to kontynuacja wydanej w 2018 roku książki tego samego autora pt. “Fear: Trump in the White House.”

W najnowszej publikacji, która jest serią wywiadów Boba Woodwarda z Donaldem Trumpem, przeprowadzonych od grudnia 2019 do lipca 2020 roku, dowiemy się min. o pierwszych reakcjach Prezydenta USA na wiadomość o pojawieniu się i rozprzestrzenianiu koronawirusa. Z ujawnionych nagrań wynika, że prezydent wiedział jak groźny jest COVID-19, ale nie chciał wywoływać wśród społeczeństwa paniki, stąd decyzja o bagatelizowaniu zagrożenia chorobą:

„Jak się okazuje wirus atakuje nie tylko starsze osoby, ale także i młodych. To są niepokojące informacje i szczerze mówiąc zawsze chciałem pomniejszyć fakt zagrożenia pandemią, ponieważ nie chciałem wywołać paniki.”

W lutym, po zakończeniu procesu impeachmentu, Donald Trump przyznał, że wirus jest bardziej śmiercionośny niż grypa:

„Choroba przenosi się drogą kropelkową, powietrzem. Jest także bardziej śmercionośna niż zwykła grypa. Mówimy o pięciu, a nie o jednym procencie ofiar choroby”.

W środę w Białym Domu Prezydent Donald Trump odniósł się do upublicznionych nagrań. Podtrzymał swoją opinię wyrażoną w wywiadach, twierdząc, że chciał pokazać społeczeństwu siłę i pewność kierowanego przez niego rządu.                                                                           Po ujawnieniu nagrań Demokraci oskarżyli natomiast Donalda Trumpa o zdradę narodu amerykańskiego. Obarczają go odpowiedzialnością za śmierć tysięcy osób.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!