Nowy Jork przygotowuje się na 19. rocznicę zamachów 9/11

0
766
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Nowy Jork przygotowuje sie do obchodów 19 rocznicy zamachu terrorystycznego na World Trade Center. Tegoroczne obchody, z powodu pandemii, będą skromniejsze.

W uroczystościach będą uczestniczyć tylko członkowie rodzin, którzy stracili najbliższych w zamachu. Po raz pierwszy nazwiska ofiar będą odtwarzane z taśmy. Wszyscy stać będą w dużej odległości od siebie. Organizatorzy chcą w ten sposób uniknąć możliwości zakażenia. Jak zwykle flagi na budynkach rządowych zostaną opuszczone do połowy masztu, a o godzinie 8:46 czasu lokalnego, kiedy uderzył pierwszy samolot, rozdzwonią się dzwony w nowojorskich kościołach. 

Po zakończeniu ceremonii członkowie rodziny zostaną zaproszeni na zwiedzanie Muzeum Pamięci 11 września, które po 6 miesiącach pandemii zostanie ponownie otwarte. Po zachodzie słońca uderzą w niebo dwa słupy światła, symbolizujące bliźniacze wieże. Przez cały dzień w kościołach wszystkich wyznań i światyniach będą odprawiane nabożeństwa, w których uczestniczyć będzie mogła ograniczona liczba wiernych. Dlatego nowojorczycy będą się modlić i zapalą znicze w parkach i na skwerach.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!