Spotkanie Duda-Trump w środę 24 czerwca

0
662
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W środę 24 czerwca dojdzie do spotkania prezydenta Andrzej Dudy z prezydentem Donaldem Trumpem. Potwierdził to Biały Dom.

 

 

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak powiedział, że przyszłotygodniowe spotkanie prezydentów Polski i Stanów Zjednoczonych będzie ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa naszego kraju. Minister powiedział, że wzrost liczebności polskiego wojska i trwała obecność amerykańskich żołnierzy odstrasza potencjalnego agresora. Szef MON podkreślił, że zapowiedziana wizyta dowodzi, że Polska jest liczącym się państwem na arenie międzynarodowej. Zaznaczył, że nasz kraj należy do elitarnego grona państw, które wydają na obronność przynajmniej 2 procent PKB.Minister Mariusz Błaszczak podkreślił, że zaproszenie polskiego prezydenta do Białego Domu to powód do dumy dla Polaków. Dodał, że tak bliskie relacje obu prezydentów przekładają się na dobrą współpracę na szczeblu dyplomatycznym i wojskowym. Według niego to właśnie dzięki osobistym relacjom pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą, a Donaldem Trumpem, Polska zawdzięcza tak liczną obecność wojsk amerykańskich w naszym kraju.

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu prawdopodobnie będzie miała związek ze zwiększeniem liczebności wojsk amerykańskich w naszym kraju. Polski prezydent będzie pierwszym zagranicznym przywódcą, który odwiedzi Biały Dom od początku epidemii koronawirusa, z powodu której wstrzymano wszelkie spotkanie prezydenta Donalda Trumpa z zagranicznymi gośćmi.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!