Reforma policji w Nowym Jorku

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W Nowym Jorku przeprowadzane są kolejne zmiany w przepisach regulujących działanie policji. To efekt presji organizacji Black Lives Matter oraz protestów po śmierci George’a Floyda, który zmarł podczas aresztowania przez funkcjonariuszy policji w Minneapolis.

“Rozwiązujemy tajną, antykryminalną jednostkę ścigającą zorganizowaną przestępczość, handlarzy narkotyków i broni” – poinformował komisarz policji Dermot Shea. Jako powód podał zarzuty o zbyt częste używanie broni i agresywne akcje. Komisarz Dermot Shea twierdzi, iż jest to “pierwszy krok do budowania zaufania między policją a społecznością”. Na zmiany zareagowały policyjne związki zawodowe. “To ryzykowne posunięcie, ponieważ liczba morderstw i gangów niebezpiecznie rośnie” – skomentował ich szef Patrick Lynch.

600 policjantów-tajniaków zostanie przeniesionych na inne, mundurowe stanowiska. Wielu z nich zdecydowało się przejść do prywatnych biur detektywistychnych i agencji ochrony. Wcześniej władze stanowe Nowego Jorku zakazały stosowania podduszania w czasie zatrzymań. Zniesiony został także tajny charakter policyjnych akt dyscyplinarnych, w których znajdują się informacje o nieprawidłowościach w działaniach funkcjonariuszy.https://twitter.com/NYPDnews/status/1272610227003817984?s=20

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!