W USA nie ustają antypolicyjne protesty

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W wielu amerykańskich miastach, nie tylko nie ustają, ale nasilają się akcje przeciwko policji. Protestujący niszczoną też pomniki konfederatów i żądają wykreślenia książek Marka Twaina z amerykańskiej literatury. 

 

 W Seattle, w stanie Waszyngton, protestujący przeciwko rasizmowi, zajęli miejski ratusz i siedzibę departamentu policji. W centrum miasta, wokół ratusza, budynków stanowych i siedziby policji, protestujący członkowie organizacji “Black life matter” (Życie czarnych ma znaczenie). utworzyli tzw. “Strefę wolną od gliniarzy”. Otoczyli ją barierkami wyniesionymi z siedziby policji, którą funkcjonariusze na polecenie skrajnie lewicowego burmistrza i gubernatora, musieli opuścić. Na placu wyświetlane są antyrasistowskie filmy i rozdawana żywność. Rozkładane są namioty. Gromadzi się coraz więcej ludzi. 

 Prezydent Donald Trump napisał na Twitterze, aby władze miasta zaprowadziły porządek, ostrzegając, że jeśli nie rozprawią się z demonstrantami, to podejmie działania. Burmistrz i gubernator zlekceważyli to ostrzeżenie. 
W ponad dziesięciu amerykańskich miastach zniszczono pomniki Krzysztofa Kolumba i konfederatów. W Kolorado- tablicę upamiętniąjącą rzeź Ormian i kilka pomników bohaterów I wojny światowej. 

HBO Max zawiesiło wyświetlanie filmu “Przeminęło z wiatrem”, uznając go za rasistowski.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!