Manifestacje w Nowym Jorku

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W ponad 650 amerykańskich miastach w weekend odbywały się pokojowe protesty przeciwko brutalności policji. Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio zniósł godzinę policyjną. Poinformował też o zmniejszeniu budżetu policji. 

 

 Pod hasłem “Życie czarnych ma znaczenie” protestowały dziesiątki tysięcy nowojorczyków. Domagano się również ograniczenia uprawnień policji. Pokojowe protesty trwały do późnych godzin nocnych. 

 Poprzednie, trzydniowe protesty, które przerodziły się w zamieszki i starcia z policją doprowadziły do rozdźwięku między burmistrzem i gubernatorem. Oskarżają się wzajemnie o brak koncepcji utrzymania bezpieczeństwa w mieście. 

 Burmistrz Bill de Blasio poinformował o obcięciu budżetu na policję i przeznaczeniu uzyskanych funduszy na rzecz młodzieży z zagrożonych środowisk. Podobne decyzje podjęto w innych miastach. 

Radni miejscy z Minneapolis, miasta w którym zginął George Floyd, opowiadają się za zlikwidowaniem policji. Jej miejsce miałyby zająć specjalne służby porządkowe. Burmistrz Los Angeles, miasta w którym działają najgroźniejsze gangi chce zredukować fundusze policji o 150 milionów dolarów. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!