Wiadomości USA

USA: prezydent D. Trump wycofuje Gwardię Narodową ze stolicy kraju

07/06/2020 0 komentarzy

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump ogłosił wycofanie żołnierzy Gwardii Narodowej ze stolicy kraju, Waszyngtonu. Żołnierze formacji zostali wysłani na ulice miasta, by wspomagać miejscową policję w obliczu niepokojów, wywołanych śmiercią George’a Floyda.

Jak napisał na Twitterze prezydent USA, sytuacja w Dystrykcie Kolumbii jest już pod kontrolą, a liczba protestujących zmniejsza się. Dlatego wydał rozkaz do wycofania gwardzistów ze stołecznego terytorium. Donald Trump podkreślił jednak, że żołnierze mogą wrócić do Waszyngtonu, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Od ponad tygodnia w Stanach Zjednoczonych trwają protesty po tym jak 25 maja w Minneapolis w wyniku nadużycia siły przez policjantów, zmarł 46-letni Afroamerykanin George Floyd. Śmierć mężczyzny wywołała również sprzeciw i protesty w wielu krajach świata.

campaign

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

NAPISZ: [email protected] – WYŚLIJ SMS: 224-493-8626

campaign

ZOSTAW KOMENTARZ

AKTUALNOŚCI
up
09 Feb
NEWS
Dziś wielkie sportowe święto w USA. FINAŁ Super Bowl
09 Feb
NEWS
Dzwońcie do naszego radiotonu od 7.00AM do 7.00 PM - 847.593.1030
09 Feb
NEWS
Radioton Daru Serca. Mamy już 264 000 dolarów dla chorych dzieci
down
Najnowsze Wiadomości
Dla chorych dzieci już 264 000 dolarów! Wielki sukces Polonii, Polskiego Radia 1030 i Radia Deon 104.7FM
USA mają częściowo wznowić finansowanie programów pomocy medycznej
Kosmiczne śmieci zagrożeniem dla lotnictwa w Stanach Zjednoczonych