Niemcy: media informują o wycofaniu amerykańskich wojsk

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Niemieckie media informują o planach wycofania z tego kraju części amerykańskich żołnierzy. Na razie brak oficjalnego komunikatu na ten temat. Specjalista do spraw obronności w CDU Henning Otte poprosił ministerstwo spraw zagranicznych o wyjaśnienie sprawy. 
Amerykański kontyngent tworzy trzydzieści pięć tysięcy żołnierzy i siedemnaście tysięcy pracowników cywilnych. Tygodnik “Der Spiegel” napisał, że informacja o wycofaniu części amerykańskich wojsk zaskoczyła rząd federalny. 

Agencja DPA sugeruje, że plany wycofania żołnierzy, to reakcja na zwiększające się napięcie amerykańsko-niemieckie. Specjalista do spraw obronności w SPD Fritz Felgentreu napisał na twitterze, że wywieranie presji w takiej formie jest nieodpowiednie. “Mam nadzieję, że zabiorą ze sobą broń atomową” – powiedział z kolei poseł lewicy Niema Movassat. 

Niemieckie media z wyrzutem przypominają Amerykanom, że Niemcy płacą rocznie 240 milionów euro na utrzymanie amerykańskich baz i na wypłaty emerytur dla ich byłych pracowników. 

Amerykańskie władze na razie nie potwierdzają oficjalnie informacji o planowanym wycofaniu 9,5 tysiąca wojsk amerykańskich z Niemiec i przeniesienia części z nich do Polski. Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Ullyot przekazał Polskiemu Radiu oświadczenie, którym poinformował, że Biały Dom na razie nie ma nic do ogłoszenia w tej sprawie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!