USA: starcie Demokratów w debacie telewizyjnej

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Kandydaci partii demokratycznej w amerykańskich wyborach prezydenckich starają się zatrzymać marsz Berniego Sandersa po nominację. W kolejnej debacie telewizyjnej rywale senatora z Vermont przekonywali, że ma on zbyt lewicowe poglądy by wygrać wybory prezydenckie z Donaldem Trumpem. Najwięcej czasu na rozmowę wykorzystał wczoraj wspomniany Bernie Sanders.

Kontrkandydaci 78-letniego Berniego Sandersa zarzucali mu, że jego propozycje są zbyt kosztowne i że nie przedstawił planu sfinansowania takich programów jak powszechne ubezpieczenia zdrowotne, czy darmowe studia w uczelniach publicznych. Umiarkowani kandydaci argumentowali, że nierealistyczne wizje Sandersa, który określa się mianem demokratycznego socjalisty, doprowadza do reelekcji obecnego prezydenta. 

„Nie tylko skończy się na wyborze Donalda Trumpa ale stracimy większość w Izbie Reprezentantów. I to jest ważne” – argumentował były burmistrz South Bend Pete Buttigieg. Były burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg ostrzegł, że nominacja Berniego Sandersa zakończy się dla demokratów katastrofą. Sam Bloomberg również był ostro krytykowany – za to, że przez wiele lat był republikaninem i wspierał kandydatów tej partii i za to, że chce „kupić” wybory wydając na nie setki milionów dolarów. Senator Elizabeth Warren zarzuciła Bloombergowi, że starał się skłonić swoją podwładną do aborcji, czemu Bloomberg stanowczo zaprzecza. 

Debata była chwilami chaotyczna, kandydaci mówili jednocześnie i przekrzykiwali się. Czy rywalom udało się osłabić pozycję Berniego Sandersa okaże się w najbliższą sobotę podczas prawyborów w Karolinie Południowej. Pierwszym testem dla Michaela Bloomberga będzie 3 marca czyli tak zwany super-wtorek, kiedy prawybory odbędą się równocześnie w 14 stanach. 

 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!