Biały Dom chce 2,5 miliarda dolarów na walkę z koronawirusem

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Biały Dom zwrócił się do Kongresu o 2,5 miliarda dolarów na walkę z koronawirusem. Pieniądze mają być przeznaczone na opracowanie szczepionki, zakupy zaopatrzenia oraz sprzętu medycznego. 

„Priorytetem prezydenta Trumpa jest ochrona kraju, działamy bardzo agresywnie, by zminimalizować ryzyko rozprzestrzenienia się wirusa w Stanach Zjednoczonych” – napisał dyrektor biura budżetowego Białego Domu Russell Vought we wniosku do Kongresu. Vought poinformował, że znaczna część funduszy na walkę z epidemią zostanie przeznaczona na wynalezienie, testy i produkcję szczepionki przeciwko wirusowi. Demokraci w Kongresie uznali jednak wniosek za niewystarczający. Ich zdaniem 2,5 miliarda dolarów to zbyt mało, by ochronić Amerykanów przed śmiertelnym zagrożeniem. Według Demokratów Biały Dom nie ma planu skoordynowanej odpowiedzi na potencjalną epidemię w USA.
W Stanach Zjednoczonych liczba przypadków zarażenia koronawirusem wzrosła do 54. Większość to pasażerowie statku wycieczkowego Diamond Princess, który zostali ewakuowani z Japonii do USA. Zostali oni poddani kwarantannie w Kalifornii i Teksasie. Prezydent Donald Trump napisał na Twitterze, że koronawirus jest w Stanach Zjednoczonych „w dużym stopniu pod kontrolą”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!