Prezydent Ukrainy: głównym zadaniem naszego państwa jest wzmacnianie kraju

0
125
Zelensky
Fot. president.gov.ua
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w cowieczornym wystąpieniu w mediach społecznościowych, mówił, że jego dzisiejszy wyjazd na front był zwieńczeniem wielu spotkań i negocjacji z sojusznikami za granicą w ostatnich dniach.

Prezydent odwiedził ukraińskich obrońców na froncie na linii Wuhłedar-Marjinka, gdzie walczą oddziały piechoty morskiej. Dziś na Ukrainie było obchodzone święto tego rodzaju wojsk. 

Wołodymyr Zełenski mówił, że najważniejszym celem władz w Kijowie jest wzmacnianie Ukrainy w każdej sferze.
“Wszyscy muszą zrozumieć, że obecnie głównym zadaniem jego państwa i właściwie każdej aktywności międzynarodowej jest wzmacnianie Ukrainy, jej obrony, zwiększanie zdolności bojowej armii. Każda wizyta zagraniczna i prawie każde negocjacje pozwalają Ukrainie stać się silniejszą”- mówił.  

Prezydent Wołodymyr Zełenski przypomniał, że – tak jak informował podczas wizyty na froncie – powstaną nowe jednostki piechoty morskiej. “Najważniejszą informacją dzisiejszego dnia jest ta o utworzeniu korpusu piechoty morskiej na Ukrainie. Do naszych dotychczasowych jednostek dołączą nowe brygady piechoty morskiej, a my zaopatrzymy je w nowoczesne uzbrojenie i wyposażenie”- podkreślał.

Linia frontu w rejonie Marjinka-Wuhłedar to jeden z najgorętszych, ale też – dzięki zaangażowaniu ukraińskich żołnierzy – jeden z najlepiej bronionych odcinków frontu.

Pod Wuhłedarem w styczniu i lutym Rosjanie ponieśli klęskę. W Marjince, mimo zmasowanych ataków, rosyjskie wojska nie odnoszą sukcesów. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!