Prezydent Ukrainy W.Zelenski kończy dziś 45 lat

0
73
Fot. CNN
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Wołodymyr Zełenski 25 stycznia kończy 45 lat. To pierwsze urodziny przywódcy Ukrainy w cieniu wojny. 

Wzruszający wpis na Twitterze z okazji urodzin męża zmieściła Ołena Zełenska. „Często pytacie mnie, jak zmienił się w tym roku. A ja zawsze odpowiadam: on się nie zmienił. Jest taki sam. Ten sam facet, którego poznałam, gdy mieliśmy siedemnaście lat. Ale tak naprawdę coś się zmieniło: teraz uśmiechasz się znacznie mniej. Życzę Ci więcej powodów do uśmiechu. I wiesz, czego to wymaga. Wszyscy to robimy. Jesteś wystarczająco uparty. Ale najważniejsze jest, aby mieć wystarczającą ilość zdrowia. Więc proszę bądź zdrowy! Chcę zawsze uśmiechać się przy tobie. Daj mi tę szansę!” — zakończyła swój wpis.

Wołodymyr Zełenski urodził się Krzywym Rogu we wschodniej Ukrainie. Pochodzi z wykształconej żydowskiej rodziny. W młodości spędził kilka lat w Mongolii, gdzie wyjechał ze względu na pracę ojca — profesora cybernetyki. Jego matka była inżynierką. Sam Zełenski zawsze był zafascynowany podróżami. Marzył o studiach w Izraelu. Zdał nawet niezbędne egzaminy, ale ostatecznie wyjazdu zakazał mu ojciec.

Podjął studia prawnicze w kraju. Zawsze bardzo dobrze czuł się w świetle reflektorów. Jeszcze na studiach występował w ramach popularnej w krajach postsowieckich kabaretowej lidze Klub Wesołych i Wynalazczych. Zainspirowany tymi występami, założył w 2003 r. własną grupę kabaretową Kwartał 95. Ukraiński prezydent w przeszłości był komikiem.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!