WSJ: USA skłaniają się do wysłania Abramsów na Ukrainę

0
abrams
Fot. frontnews.ge
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Rząd prezydenta Joe Bidena skłania się ku wysłaniu znacznej liczby czołgów Abrams M1 na Ukrainę – informuje dziennik Wall Street Journal. Według gazety, która powołuje się na urzędników administracji, ogłoszenie dostaw może nastąpić w tym tygodniu.

Jak informuje Wall Street Journal ogłoszenie dostaw Abramsów na Ukrainę byłoby częścią szerszego porozumienia dyplomatycznego z Niemcami, w którym Berlin zgodziłby się na wysłanie mniejszej liczby własnych czołgów Leopard 2 oraz zatwierdziłby dostawę większej liczby czołgów niemieckiej produkcji przez Polskę i inne kraje europejskie. Umowa zażegnałaby rozdźwięk między USA a Niemcami i innymi krajami europejskimi w sprawie dostarczenia czołgów dla Ukrainy podczas kluczowej fazy wojny. 

Jak pisze Wall Street Journal zmiana stanowiska USA nastąpiła po rozmowie telefonicznej z 17 stycznia między prezydentem Bidenem a kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem, w której Joe Biden zgodził się rozważyć dostarczenie czołgów Abrams wbrew opinii Pentagonu. Biały Dom odmówił potwierdzenia tych informacji i komentarza w tej sprawie.

W ubiegłym tygodniu, odpowiadając na pytanie Polskiego Radia o czołgi. prezydent USA oświadczył, że „Ukraina otrzyma wszelką pomoc jakiej potrzebuje”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!