Ukraina: rząd polecił utworzenie specjalnej grupy roboczej do zbadania katastrofy w Browarach

0
96
Fot. REUTERS/Valentyn Ogirenko
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Ukraiński rząd polecił utworzenie specjalnej grupy roboczej, która przejmie śledztwo w sprawie katastrofy śmigłowca w Browarach. W wypadku śmigłowca zginęło 14 osób, w tym kierownictwo MSW Ukrainy.

Na nadzwyczajnym posiedzeniu ministrowie zlecili utworzenie specjalnej grupy roboczej w ramach Państwowej Komisji do spraw Bezpieczeństwa Technologicznego i Środowiskowego oraz Sytuacji Nadzwyczajnych. “Zespół ma przejąć śledztwo w sprawie tragedii pod Kijowem, w jego skład wejdą p.o. ministra spraw wewnętrznych Spraw Wewnętrznych, szef Państwowego Pogotowia Ratunkowego oraz przedstawiciele innych resortów” – poinformował szef rządu Denys Szmyhal.

Na pokładzie helikoptera, który rozbił się w Browarach, znajdowali się minister spraw wewnętrznych Denys Monastyrski, jego zastępca Jewhen Jenin i sekretarz stanu Jurij Lubkowicz, wszyscy zginęli. SBU rozważa trzy wersje katastrofy helikoptera.
Działania poszukiwawczo-ratownicze zostały już zakończone. Na miejscu katastrofy znaleziono 14 zabitych, w tym jedno dziecko.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!