Prezydent W.Zełenski: w Davos świat słyszy Ukrainę

0
112
Fot. anews.com.tr
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

“W Davos świat słyszy Ukrainę’- podkreślał prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w cowieczornym przemówieniu w mediach społecznościowych. Dziś w Davos rozpoczęło się Światowe Forum Ekonomiczne, spotkanie liderów politycznych i gospodarczych. 
Wołodymyr Zełenski mówił, że głównym zadaniem przedstawicieli Ukrainy w Davos jest przekonanie świata do wywierania większego nacisku na Rosję. 

“Tam już wiedzą, co Rosja zrobiła w Dnieprze, co terroryści robią z Chersoniem, Charkowem, z naszym Donbasem i innymi terytoriami, na które Rosja przyniosła śmierć. W Davos zabiegamy o zwiększenie globalnej presji na państwo terrorystyczne. Jestem przekonany, że teraz, po Davos, pojawi się więcej aktywnych i wpływowych zwolenników utworzenia trybunału ds. rosyjskiej agresji i specjalnego mechanizmu kompensowania strat wojennych z użyciem rosyjskich aktywów na świecie”- mówił. 

Wołodymyr Zełenski poinformował, że zakończyła się akcja ratunkowa w Dnieprze, gdzie w sobotę rosyjska rakieta zniszczyła blok mieszkalny. 79 osób zostało rannych. 45 zginęło, w tym sześcioro dzieci.

“A wśród nich chłopiec, który miał zaledwie 11 miesięcy. Małe dzieci i cywile są wrogami Rosji. Oczywiście mogło się tak stać tylko dlatego, że Rosja stała się wrogiem całej ludzkości. Dziękuję wszystkim na świecie, którzy pomagają nam chronić się przed terrorem”- mówił. \
Prezydent Wołodymyr Zełenski jeszcze raz podziękował premierowi Holandii Markowi Rutte ze decyzje o przekazaniu na Ukrainę baterii Patriot.

Oznacza to, że mamy już zagwarantowane trzy baterie. Ale to dopiero początek. Pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, które wzmocnią naszą obronę powietrzną”- dodał prezydent Ukrainy. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!