Davos: Wołodymyr Zełenski apeluje o czołgi i broń przeciwlotniczą

0
91
Fot. South China Morning Post
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Ukrainy zaapelował w Davos do Zachodu o szybkie dostawy czołgów oraz broni przeciwlotniczej. Wołodymyr Zełenski połączył się zdalnie z uczestnikami trwającego w szwajcarskim kurorcie Światowego Forum Ekonomicznego. Jego przemówienia słuchali politycy, eksperci i dziennikarze.

Ukraiński prezydent mówił w Davos, że tyran, jakim jest Rosja, działa szybciej niż demokratyczny Zachód. Wołodymyr Zełenski podkreślił, że Kreml bez wahania zdecydował o inwazji na Ukrainę i wciąż wyprzedza działania Zachodu. Ukraiński prezydent apelował o jak najszybsze dostawy broni. “Gdy wolny świat zastanawia się, co robić, państwo terrorystyczne po prostu zabija. Rosja eksportuje terror i rozsiewa ten strumień wojny, a Ukraina w tym samym czasie wychodzi z propozycją pokoju. Proszę, zadziałajcie szybciej niż Rosja” – dodawał.

Ukraińskie władze twierdzą, że najpilniejszą potrzebą jest teraz około 200 czołgów, 600 pojazdów opancerzonych oraz haubice.

Podczas przemówienia w Davos Wołodymyr Zełenski poprosił obecnych na sali o minutę ciszy w hołdzie dla ofiar dzisiejszej katastrofy śmigłowca pod Kijowem. Maszyna z ministrem spraw wewnętrznych Ukrainy Denysem Monastyrskim spadła na przedszkole w Browarach. Zginęło 14 osób, w tym kierownictwo ministerstwa oraz dziecko.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!