Ukraina: zmasowany atak rakietowy – zniszczenia infrastruktury

0
143
Fot. REUTERS
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Kijów, Żytomierz, Lwów, Równe, Charków i Krzywy Róg – to miasta, które ucierpiały w wyniku zmasowanego rosyjskiego ataku rakietowego. Uszkodzone zostały obiekty infrastruktury i domy mieszkalne. Są informacje o ofiarach cywilnych. W wielu miejscowościach wystąpiły problemy z prądem.

To najbardziej zmasowany atak rakietowy w ciągu tej wojny – poinformował płk. Jurij Ihnat – rzecznik Sił Powietrznych Ukrainy. Jak zaznaczył, Rosjanie wystrzeli około 100 rakiet. Atakowali m.in za pomocą rakiet Ch 101 i Ch-555 wystrzelonych z samolotów z rejonu Morza Kaspijskiego i obwodu rostowskiego, a także za pomocą rakiet „Kalibr” z akwatorium Morza Czarnego. Jak dodał, obecny atak jest większy niż ten z 10 października, kiedy to Rosjanie wystrzelili 84 rakiety.

W Kijowie, w wyniku ostrzału uszkodzone zostały dwa bloki mieszkalne. Władze donoszą o co najmniej jednej ofierze cywilnej. Z kolei we Lwowie w wyniku ostrzałów bez prądu pozostaje 80 % miasta. Dużą część rakiet udało się zestrzelić, jednak celne uderzenia w 10 obwodach dokonały wielu zniszczeń – przede wszystkim infrastruktury energetycznej. Przerwy w dostawach prądu wystąpiły w wielu miejscach Ukrainy. Ponadto według ukraińskiego ministerstwa energetyki dzisiejszy rosyjski atak rakietowy może mieć wpływ na systemy energetyczne innych krajów.

W wyniku rosyjskiego ataku na Ukrainę problemy z dostawami prądu wystąpiły w Mołdawii. Poinformowały o tym władze tego sąsiadującego z Ukrainą kraju.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!