Ukraina – W. Zełenski w Chersoniu

0
97
Fot. bangkokpost.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Wołodymyr Zełenski odwiedził Chersoń. Miasto w zeszłym tygodniu zostało wyzwolone spod rosyjskiej okupacji. Prezydenta witali mieszkańcy. Rosjanie w czasie wizyty dokonali ostrzału miasta.

Przed budynkiem chersońskiej administracji obwodowej, w obecności Wołodymyra Zełenskiego została uroczyście podniesiona ukraińska flaga państwowa. Odegrano też ukraiński hymn. Prezydent Zełenski zaznaczył, że mimo wciąż panującego niebezpieczeństwa chciał osobiście odwiedzić wyzwoloną stolicę obwodu. Jak podkreślił, przyjechał aby wesprzeć mieszkańców Chersonia. „Aby zobaczyli oni, że nie tylko obiecujemy, ale naprawdę tu wracamy, podnosimy flagę. Chciałem też poczuć panujące tu emocje.” – mówił Wołodymyr Zełenski w centrum wyzwolonego Chersonia.

Według doniesień, kilkanaście minut przed przybyciem ukraińskiego prezydenta do Chersonia w mieście słychać było wybuchy.
W zeszłym tygodniu Rosjanie, w obliczu ukraińskiej ofensywy, zapowiedzieli wycofanie się z prawobrzeżnej chersońszczyzny. W piątek do miasta weszło ukraińskie wojsko. Rosyjskie oddziały ewakuowały się na lewy brzeg Dniepru i tam umacniają swoje pozycje.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!