Ukraina – Rosjanie stracili ponad dwa razy więcej samolotów niż w Afganistanie

0
Fot. Efrem Lukatsky/AP
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Rosjanie od lutego na Ukrainie stracili 2 razy więcej samolotów niż ZSRR podczas całej wojny w Afganistanie. Takie dane podało dowództwo ukraińskiej armii. Rosyjskie wojsko na froncie w Ukrainie traci też dużo innego sprzętu wojskowego, w tym czołgów i pojazdów pancernych.
Jak przekazał naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy gen. Walerij Załużny – Ukraińcom od początku pełnowymiarowej wojny udało się zniszczyć 278 rosyjskich samolotów. Jak przypomniał, radziecka armia w ciągu całej dekady walk w Afganistanie straciła 118 maszyn. 

Również brytyjski wywiad wskazuje na duże straty w sprzęcie ponoszone przez Rosjan na Ukrainie. Jak czytamy w raporcie, rosyjskie straty podczas ukraińskiej ofensywy w połowie października jeśli chodzi o sprzęt pancerny wynosiły około 40 maszyn dziennie. Jak zaznaczono, w ostatnich tygodniach Rosjanie przejęli około 100 czołgów i transporterów opancerzonych, które wcześniej były na składzie białoruskiego wojska. Według danych ukraińskiego Sztabu Generalnego ostatniej doby Rosjanie stracili 20 czołgów i 27 transporterów opancerzonych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!