Ukraina: atak dronów na Sewastopol

1
306
dron
Fot. Janes.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W porcie w Sewastopolu na okupowanym przez Rosję Krymie doszło wczesnym rankiem do ataku dronów na okręty Floty Czarnomorskiej. W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania, na których widać słupy dymu nad portem. Co najmniej jeden okręt został uszkodzony.

Początkowo Rosjanie twierdzili, że ich obronie przeciwlotniczej udało się strącić wszystkie atakujące drony. Następnie rosyjskie wojsko przyznało, że doszło do uszkodzenia trałowca projektu 266M Ivan Gołubiec. Jak podała ukraińska agencja Ukrinform – ruch statków w porcie został tymczasowo wstrzymany. Ukraiński serwis informuje, że promy i łodzie nie kursują.


O ataku dronów na port w Sewastopolu poinformował w mediach społecznościowych szef rosyjskiej administracji w Sewastopolu Michaił Rażdżew. Stwierdził, że był to najbardziej intensywny atak na Sewastopol od rozpoczęcia wojny.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

1 COMMENT

  1. Tym sposobem, Ukraina zerwała porozumienie ws. eksportu ukraińskiego zboża. Umowa podpisana w Stambule przez Ukrainę, Rosję, Turcję i ONZ pozwoliła złagodzić globalny kryzys żywnościowy.Strona rosyjska na pewno wycofa się z podpisanej umowy. Umowa otworzyła drogę do znacznego eksportu żywności z Ukrainy oraz przyniesie korzyści krajom rozwijającym się „na krawędzi bankructwa i najsłabszym ludziom na krawędzi głodu. Porozumienie miało również na celu zapewnienie bezpiecznego przepływu produktów nawozowych wyprodukowanych w Rosji, niezbędnych do zapewnienia przyszłych wysokich plonów, w ramach wysiłków zmierzających do złagodzenia globalnego kryzysu żywnościowego wywołanego inwazją Rosji na Ukrainę.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!