Stany Zjednoczone podpiszą z Ukrainą porozumienie o gwarancjach bezpieczeństwa

0
Fot. razomforukraine.org
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Stany Zjednoczone zakończyły negocjacje z Ukrainą na temat dwustronnej umowy o współpracy w dziedzinie obronności i bezpieczeństwa. Podpisanie umowy nastąpi jutro we Włoszech po spotkaniu prezydentów Bidena i Zełenskiego – poinformował doradca prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan.

Prezydent Joe Biden jest w drodze do Włoch na szczyt przywódców grupy G7. Podczas konferencji prasowej na pokładzie Air Force One Jake Sullivan poinformował, że porozumienie, które podpiszą prezydenci obu krajów, zagwarantuje długoterminowe wsparcie USA dla Ukrainy.
“Nasz cel jest prosty. Chcemy zademonstrować, że Stany Zjednoczone wspierają Ukraińców, że stoją po ich stronie i chcą pomóc im w zapewnieniu bezpieczeństwa w przyszłości” – powiedział Jake Sullivan.

Doradca amerykańskiego prezydenta dodał, że celem porozumienia jest zwiększenie zdolności Ukrainy do odstraszania przyszłej agresji.
“Podpisując tę umowę, wyślemy Rosji sygnał, że jesteśmy zdeterminowani. Jeśli Putin myśli, że może przeczekać koalicję wspierającą Ukrainę, to się myli” – stwierdził.

Jake Sullivan przypomniał, że podobne umowy z Ukrainą podpisało już 15 krajów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!