Hamas chce całkowitego zatrzymania działań wojennych w Strefie Gazy

0
Fot. The Jerusalem Post
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Hamas i Palestyński Islamski Dżihad chcą całkowitego wstrzymania działań wojennych w Strefie Gazy. W ten sposób ugrupowania ogłosiły swoją gotowość do zawarcia zawieszenia broni z Izraelem na warunkach uzgodnionych przez katarskich i egipskich mediatorów przy udziale Stanów Zjednoczonych i ONZ.

Plan pokojowy zakłada początkowo sześć tygodni zawieszenia broni, które mogłoby przerodzić się w trwałe przerwanie walk. Otrzymanie oficjalnej odpowiedzi Hamasu i Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu potwierdziły wszystkie mediujące strony. Obie organizacje we wspólnym oświadczeniu wyraziły gotowość, by “pozytywnie zakończyć rozmowy”. 

Rzecznik Białego Domu ds. bezpieczeństwa John Kirby powiedział, że postawa Hamasu jest pomocna, a Stany Zjednoczone będą ją teraz analizowały. Według agencji Reutera w odpowiedzi palestyńskich organizacji znalazło się między innymi żądanie wycofania izraelskich żołnierzy z Gazy, w tym z Rafah. Hamas chce również pełnego zobowiązania Izraela do przestrzegania zawieszenia broni. Przedczoraj z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu spotkał się amerykański sekretarz stany Antony Blinken, który powiedział, że szef izraelskiego rządu potwierdził takie zobowiązanie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!