Prezydent Joe Biden na obchodach D-Day

0
Fot. X: @POTUS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Ukraina została zaatakowana przez tyrana, ale NATO i Stany Zjednoczone nigdy nie odpuszczą – powiedział prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden. Amerykański przywódca przemawiał na obchodach 80. rocznicy D-Day – lądowania aliantów w Normandii. Amerykański przywódca porównał obecną sytuację w Europie do czasów drugiej wojny światowej, wzywając Zachód do stawienia czoła siłom zła.

Podczas uroczystości na amerykańskim cmentarzu wojskom w Colleville-sur-Mer Joe Biden powiedział, że osiem dekad po lądowaniu w Normandii na świecie nadal trwa walka między zwolennikami dyktatury i wolności. “Ukraina została najechana przez tyrana z wolą dominacji. Ukraina walczy z niezwykła odwagą, ponosi wielkie straty, ale nigdy się nie poddaje” – powiedział Joe Biden. Podkreślił, że rosyjskie straty są jeszcze większe, podczas gdy NATO się wzmacnia, rozszerzając się na kolejne kraje.

Prezydent Stanów Zjednoczonych stwierdził, że Europa mierzy się obecnie z największym zagrożeniem od czasów drugiej wojny światowej. “Nie odpuścimy, bo jeśli to zrobimy, Ukraina zostanie zdominowana, a jej zasiedzi będą zagrożeni, cała Europa będzie zagrożona” – oświadczył Joe Biden.

Prezydent Stanów Zjednoczonych jest jednym z 25 przywódców, którzy uczestniczą w normandzkich obchodach. Obecny jest też ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski. Po raz pierwszy organizatorzy nie zaprosili delegacji z Rosji.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!