Premier D.Tusk krytycznie o wniosku dot. nakazu aresztowania B.Netanjahu

0
Fot. Facebook: Donald Tusk
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Premier Donald Tusk krytykuje wniosek w sprawie aresztowania szefa izraelskiego rządu Benjamina Netanjahu. Chodzi o wczorajszy wniosek prokuratora Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze o nakaz aresztowania premiera Izraela, szefa tamtejszego MON oraz trzech liderów Hamasu.

Donald Tusk ocenił, że choć Benjamin Netanjahu jest “w dużej mierze współodpowiedzialny” za obecny kryzys na Bliskim Wschodzie, to nie można zrównywać jego działań z Hamasem. “Próba pokazania, że premier Izraela i liderzy organizacji terrorystycznych, w tym Hamasu, to jest to samo i angażowanie do tego instytucji międzynarodowych, których neutralność i obiektywizm powinny być głównym atutem, to jest rzecz niedopuszczalna” – oświadczył szef polskiego rządu.

Wczoraj wniosek prokuratury MTK potępił prezydent USA Joe Biden. Jak stwierdził, to, co dzieje się w Gazie nie jest ludobójstwem. Z kolei MSZ Francji oświadczyło, że Paryż “wspiera Międzynarodowy Trybunał Karny”.

Prokurator Trybunału Karim Khan motywuje swój wniosek “uzasadnionymi podejrzeniami” w związku z odpowiedzialnością za zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości. Dotyczy to trwającej od października ubiegłego roku nowej odsłony konfliktu izraelsko-palestyńskiego, wywołanej atakiem Hamasu na Izrael. To spotkało się z trwającą do dziś operacją wojskową Izraela w Gazie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!