Polak M.Waligóra zdobył Mount Everest z poziomu morza

0
Fot. Facebook: Mateusz Waligóra
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Niezwykły wyczyn Polaka. Mateusz Waligóra zdobył Mount Everest, startując z poziomu morza. Specjalista od ekstremalnych wypraw ma za sobą himalajski triathlon. Z Zatoki Bengalskiej Oceanu Indyjskiego wyruszył na rowerze do Nepalu, odbył trekking do bazy pod najwyższą górą świata, a następnie wspiął się na wierzchołek Everestu. Cała wyprawa zajęła mu trzy miesiące.

Wyprawa Polaka w Himalaje ma ważny cel. Zwraca uwagę na zmiany klimatyczne i inne problemy ekologiczne z naciskiem na edukację związaną z recyklingiem elektroodpadów, które gromadzą się pod najwyższymi górami świata.

Polak miał swoją inspirację do wyczynu. W 1990 roku na szczycie Mount Everestu stanął Australijczyk Tim Macartney-Snape. Był pierwszym człowiekiem, który dotarł na najwyższy szczyt świata w formule “z morza na szczyt” – z poziomu 0 m n.p.m. na 8848 m n.p.m.

Na Everest w tym tygodniu weszło ponad 100 himalaistów. Szczyt zdobyli również inni Polacy, a wśród nich jeden z najpopularniejszych twórców internetowych w Polsce, Jakub Patecki.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!