Iran: prezydent E.Raisi zginął w katastrofie śmigłowca, jutro pogrzeb

0
Fot. NDTV
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Jutro odbędzie się pogrzeb irańskiego prezydenta Ebrahima Raisiego. Wraz z ministrem spraw zagranicznych Hosejnem Amirem Abdollahijanem zginął w katastrofie śmigłowca w górach. W Iranie trwa pięciodniowa żałoba narodowa w związku z katastrofą. Z kolei w środę w Teheranie ma się odbyć procesja pogrzebowa.

Wiceprezydent Iranu Mohammad Mokhber przejął obowiązku prezydenta kraju po śmierci Ebrahima Raisiego w katastrofie śmigłowca. Najwyższy przywódca Iranu Ali Chamanei ogłosił, że Mokber pokieruje władzą wykonawczą i wraz z władzami ustawodawczą i sądowniczą będzie przygotowywał przyspieszone wybory prezydenckie. Zgodnie z irańską konstytucją, wybory muszą odbyć się w ciągu 50 dni.

Ali Bagheri został mianowany nowym ministrem spraw zagranicznych Iranu – poinformował w państwowych mediach rzecznik irańskiego rządu. Nowy szef MSZ był zastępcą Hosejna Amira Abdollahijana, który zginął w katastrofie śmigłowca wraz z prezydentem kraju Ebrahimem Raisim. Ali Bagher jest również głównym negocjatorem w sprawach irańskiego programu nuklearnego.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!