USA – 50 najlepiej zarabiających sportowców na świecie

0
Fot. Forbes.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Najlepsi sportowcy świata ustanowili po raz czwarty z rzędu rekord swoich zarobków. Najnowszy ranking na temat przychodów 50 największych gwiazd sportu opublikował amerykański magazyn “Forbes”. Suma wpływów na ich konta wzrosła o prawie 30 procent w porównaniu z 2021 rokiem. 

Dziesięć lat temu pierwsza pięćdziesiątka sportowców zarobiła dwukrotnie mniej. Co ciekawe, obecnie spadły wpływy sportowców wynikające z dochodów osiąganych poza boiskiem, jak kontrakty reklamowe czy dochody z licencji. Wzrosły natomiast zarobki tylko i wyłącznie za grę i uprawianie sportu. Nowy rekord to blisko 3 miliardy dolarów.

Na pierwszym miejscu zestawienia jest Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w ciągu ostatnich 12 miesięcy zainkasował 260 milionów dolarów, czyli miliard złotych. W pierwszej 50 dominują gracze koszykarskiej ligi NBA, jest ich 19. Poza tym w zestawieniu znalazło się 11 futbolistów amerykańskich i 8 piłkarzy. Jest też 5 golfistów. 

Trzecie miejsce w zestawieniu zajmuje grający obecnie w Interze Miami Argentyńczyk Leo Messi, który zarabił 135 milionów dolarów. To pierwszy taki przypadek, że każdy z pierwszej dziesiątki sportowców uwzględnionych w rankingu „Forbesa” zarobił co najmniej 100 milionów dolarów. Dziesiątą pozycję zajmuje futbolista amerykański Lamar Jackson. Zarabił nieznacznie ponad sto milionów dolarów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!