Nowa kadencja Putina: “nie rezygnujemy ze współpracy z Zachodem”

0
Fot. REUTERS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Rosja nie rezygnuje ze współpracy z Zachodem – oświadczył Władimir Putin na ceremonii inauguracji piątej kadencji prezydenckiej. Uroczystości odbyły się na Kremlu. Rosyjska opozycja i demokratyczny świat nie uznaje legalności wyboru Władimira Putina na prezydenta Rosji, a Trybunał Karny w Hadze ściga rosyjskiego dyktatora za zbrodnie wojenne popełnione na Ukrainie.

Na Kremlu stawili się przedstawiciele państw, które mimo agresji rosyjskiej na Ukrainę współpracują z Rosją. Spośród państw Unii Europejskiej swoich przedstawicieli wysłali Francuzi, Węgrzy, Grecy, Cypryjczycy, Słowacy i Maltańczycy. 

Ceremonia inauguracji piątej kadencji prezydenckiej Władimira Putina miała tradycyjnie „carską” oprawę. W trakcie przemówienia rosyjski przywódca podkreślił, że nie wycofuje się ze współpracy z Zachodem, ale zachodnie państwa powinny zaprzestać polityki „powstrzymywania” Rosji. „Pewnie patrzymy w przyszłość. Planujemy swoją przyszłość. Jesteśmy jednym i wielkim narodem, i wspólnie pokonamy wszystkie przeszkody, wprowadzimy w życie wszystko, cośmy wymyślili. Wspólnie zwyciężymy!” – oświadczył Władimir Putin. 

W tym samym czasie rosyjska opozycja przygotowała happening w Hadze, domagając się uwięzienia zbrodniarza Władimira Putina.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!