Strefa Gazy: prawie 400 ciał odkrytych na terenie kompleksu szpitalnego w Chan Junis

0
Fot. saba.ye
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Według najnowszych informacji na terenie kompleksu szpitalnego w Chan Junis w Strefie Gazy odkryto prawie 400 ciał, zakopanych w masowych grobach. Według strony palestyńskiej, zabici to ofiary wojska izraelskiego. Izrael zaprzecza.

O ekshumacji ciał Palestyńczyków poinformowano po raz pierwszy tydzień temu. Teraz prace ekshumacyjne zostały zakończone. Przedstawiciel palestyńskiej obrony cywilnej poinformował, że wydobyto już wszystkie ciała znajdujące się w masowych grobach, w sumie 392. Muhammad al – Mighajjer powiedział, że zidentyfikowano 165 osób, trwa identyfikacja pozostałych ofiar. Dodał, że na terenie kompleksu Nasser odkryto trzy masowe groby. Według palestyńskiej obrony cywilnej, wśród odkopanych ciał są również ciała dzieci. Niektóre ofiary miały nosić ślady tortur.

Armia izraelska zaprzeczyła oskarżeniom, jakoby pochowała ciała palestyńskich cywilów w masowych grobach. W wydanym oświadczeniu Siły Obronne Izraela potwierdziły jedynie, że podczas szturmu na szpital pod koniec marca, poszukując zmarłych izraelskich zakładników, wojsko wykopało, a następnie ponownie pogrzebało ciała, znajdujące się na terenie kompleksu.

Informacja na temat masowych grobów, odkrytych na terenie szpitala Nasser, wywołała reakcje opinii międzynarodowej. Rzeczniczka wysokiego komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw praw człowieka zwróciła uwagę, że niektóre ofiary miały związane ręce. Ravina Szamdasani podkreśliła, że wskazuje to na poważne naruszenie międzynarodowego prawa humanitarnego i wymaga dochodzenia. Amerykański Departamentu Stanu określił doniesienia na temat masowych grobów w Strefie Gazy jako “niezwykle niepokojące”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!