Wyspy Kanaryjskie: protesty przeciwko nadmiernej turystyce

0
Fot. rte.ie
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Tysiące mieszkańców Wysp Kanaryjskich wyszło na ulice tamtejszych miast, by zaprotestować przeciwko dalszemu rozwojowi turystyki w regionie. Domagają się działań polityków w tej sprawie. 

W ubiegłym roku Wyspy Kanaryjskie, zamieszkane przez nieco ponad 2 miliony ludzi, odwiedziło niemal 14 milionów turystów. 
Protesty odbywają się w stolicy Teneryfy- Santa Cruz, a także na Lanzarote i Gran Canarii. 

Lokalni mieszkańcy uważają, że z powodu dużego ruchu turystycznego, życie na wyspach stało się utrudnione i niezrównoważone ekologicznie. W ubiegłym tygodniu grupa mieszkańców Teneryfy rozpoczęła strajk głodowy. 

Protestujący sprzeciwiają się budowie nowych obiektów noclegowych dla turystów. Mieszkańcy Wysp Kanaryjskich zwracają też uwagę, że duże turystyczne inwestycje pogłębiają istniejące już w regionie problemy, takie jak niedobór wody czy windowanie cen mieszkań.
Z podobnym problemem, co Wyspy Kanaryjskie, mierzą się inne popularne wśród turystów regiony Hiszpanii. W kilkudziesięciu gminach w kraju, między innymi w Katalonii i na Balearach, wprowadzono już przepisy zakazujące budowy nowych obiektów wypoczynkowych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!